Vlajky krajů, zemí, vojvodství
Rakouské země, regionální vlajky, obrázky praporů, vlaječky, regionální symboly

Rakouské země

Rakouská republika je středoevropský stát, složený z devíti spolkových zemí. Jedná se stát s vysokou úrovní ekonomiky i služeb. Nachází se zde přitažlivá krajina s okouzlující přírodou a vysokými horami, což láká obrovské množství turistů stejně jako historická města. Hlavním městem Rakouska je Vídeň. Více než polovina povrchu země je hornatá, tvoří ji hlavně Alpy a Taury, Český masiv a Karpaty. Nížiny se nacházejí v okolí Dunaje a na jihovýchodě v oblasti Štýrska. Nejvyšší horou Rakouska je Großglockner. Vlajku Rakouska tvoří tři vodorovné pruhy, dva červené a jeden bílý.

  • 1

Rakouské Alpy, ideální místo pro turisty a lyžaře

Solnohradsko je spolková země ležící v Alpách. Hlavní městem je Salzburg (Solnohrad). Zemí i hlavním městem protéká řeka Salzach. Salzburg je centrem země, křižovatkou dopravních spojů, rodištěm W. A. Mozarta i těžištěm průmyslové výroby. V Solnohradsku najdou turisté a lyžaři Vysoké Taury, Alpy a Dachsteinský masiv. Vlajka spolkové země Solnohradsko je složena ze dvou vodorovných pruhů, červeného a bílého.

Dolní Rakousko je spolková země rozkládající se kolem Vídně. Hlavním městem je však Sankt Pölten. Povrch země je různorodý, od nížin v povodí Dunaje a Moravy přes pahorkatiny a vrchoviny až k Alpám. Nejmohutnější řekou je Dunaj, který protéká celou spolkovou zemí. Na území dolních Rakous se nacházejí i významné národní parky a kulturní a historické památky. Kromě turistiky zde návštěvníci vyhledávají i rozsáhlou sít cyklostezek a v zimě známá lyžařská střediska. Vlajku spolkové země Dolní Rakousko tvoří červený a žlutý vodorovný pruh.

Rakousko je největším odpůrcem jaderné energetiky v Evropě

Rakousko je významným odpůrcem jaderné energetiky, svoji jedinou jadernou elektrárna Zwentendorf nikdy nedokončilo. I proto Rakousko vedlo dlouhé spory s Českou republikou týkající se jaderné elektrárny Temelín a okrajově i jaderné elektrárny Dukovany.

Klíčová slova: použití, regiony, Rakouské země, Rakouské země, wallpaper, Regiony Francie, ke stažení, Německé země, k tisku, župy, vlajka, Francie, vlaječka, Krajské prapory